Опозиція не змінить ситуацію в РФ, якщо годитиме більшості росіян – DW

Джерело: DW

Російська опозиція не спроможна буде змінити ситуацію в країні, якщо прагнутиме сподобатися максимальному числу росіян, вважає колумніст DW Костянтин Еггерт.

Якщо наполягати на тому, що у повномасштабній агресії проти України винен лише режим Путіна, а не громадяни РФ, то як трактувати участь у війні сотень тисяч росіян, котрих масово підтримують родичі та друзі, або роботу мільйонів осіб у ​​три зміни на підприємствах ВПК, які постачають зброю для вбивства українців, ставить запитання у колонці DW Костянтин Еггерт.

На думку Еггерта, російська опозиція за кордоном – у безвиході. Виступаючи проти війни в Україні, її представники не можуть відповісти на конкретні запитання, зокрема: “Кому допомагати – ЗСУ чи жителям Курської області?”, “Чи закликати громадян Росії до опору путінському режиму?” Виняток — лише Гаррі Каспаров та створений ним Форум вільної Росії, який підтримує російських добровольців, які воюють за Україну, і вважає надання допомоги українській армії необхідним для повалення Путіна, зазначає колумніст.

Тоді як решта так званих “опозиційних політиків” РФ, за його спостереженням, вважають питання підтримки ВСУ “складним”, адже російські політики “не можуть закликати вбивати співгромадян”.

Еміграція, яка ігнорує неприємні для себе реалії і робить ставку на те, щоб сподобатися максимальній кількості росіян, не зможе ні на що вплинути і нічого змінити, – вважає Еггерт.

Нагадаємо, лиш нещодавно ми повідомляли, що вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія розкритикувала ідею деколонізації РФ.

Так, під час виступу на 19-му Бледському стратегічному форумі, де обговорювалася зокрема концепція Європи щодо Росії, Навальна заявила, що “короткої, ясної, націленої в майбутнє” стратегії, яка полягала б у трьох-чотирьох пропозиціях, у ЄС немає.

Навальна зауважила, що “ні в кого немає чіткого розуміння”, навіщо проти Росії вводяться санкції, яку кінцеву мету вони мають і як впливають на падіння путінського режиму.

У дискусії довкола Росії, як зазначила Навальна, висловлюються різні погляди. Зокрема є ті, хто говорить про те, що “Путіну треба віддати все, що він хоче”, укласти мир на його умовах, щоб повернутися до “звичайного бізнесу”, купівлі нафти та газу в Росії.

За словами Юлії, є й ті, хто запевняє, ніби всі росіяни щиро підтримують Путіна. А також можна знайти тих, хто розповідає про необхідність терміново деколонізувати Росію.

Треба, нібито, розділити нашу надто велику країну на пару десятків маленьких та безпечних держав. Щоправда, пояснити, чому люди зі спільним бекграундом та культурним контекстом мають бути штучно розділені, “деколонізатори” не можуть. І як це взагалі має статися – не повідомляють. Ми бачимо широкий діапазон думок, але не бачимо стратегії, – прокоментувала вона.

Водночас Навальна закликала європейських політиків “прийти до компромісу”.

Раніше російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, звільнений під час обміну 1 серпня, заявив, що західні санкції “несправедливо” спрямовані проти всіх громадян РФ, а не лише проти режиму Путіна.

Президент України Володимир Зеленський увів у дію нові санкції, які стосуються низки фізичних осіб та компаній. Відповідний указ був підписаний після рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 5 жовтня 2024 року, яке стосується застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Україні передали перші винищувачі F-16 від Нідерландів, що стало важливим кроком у зміцненні оборонних спроможностей країни. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив про передачу літаків, підкресливши їхню необхідність в умовах постійних російських авіаударів.

Європейський Союз розглядає можливість зміни системи військової підтримки України у відповідь на вето Угорщини, яка має проросійську позицію. Очікується, що 9 жовтня відбудеться політична домовленість між послами ЄС щодо надання Україні 50 мільярдів євро допомоги, отриманих від заморожених активів РФ.

Внаслідок стрілянини на автовокзалі Беер-Шеви (Ізраїль) нападник вбив офіцерку прикордонної поліції та поранив щонайменше десять осіб. Інцидент стався в неділю вдень, коли терорист відкрив вогонь у центральному McDonald’s.