Орбан заявив, що Росія не нападатиме на НАТО, оскільки не в змозі перемогти навіть Україну

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не розділяє побоювання Заходу щодо ймовірного нападу Росії на якусь з країн НАТО. Він пояснив це тим, що російська армія не може перемогти навіть Україну.

Він наголосив, що за понад два роки повномасштабної війни в Україні, армія РФ показала межі своїх можливостей.

“Російські військові ведуть серйозну та важку війну з українцями. Якби росіяни були достатньо сильні, щоб перемогти українців за один раз, то вони б вже це зробили”, – сказав Орбан в етері державного радіо.

Політик наголосив, що військові спроможності НАТО набагато вищі за українські, тому малоймовірно, що Росія чи будь-яка інша держава наважаться нападати на Альянс.

“Я не вважаю логічним, що Росія, яка не може перемогти навіть Україну, раптом прийде і поглине весь західний світ”, – сказав він.

За його словами, заяви про те, що Росія може загрожувати країнам НАТО роблять лише для того, щоб більше втягнути Захід у російсько-українську війну.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.