Організатор саміту Європейської політичної спільноти став ціллю кібератак DDoS

Джерело: Reuters

Уряд Іспанії заявив у п’ятницю, 6 жовтня, що кілька державних і приватних вебсайтів, у тому числі в місті Гранада, де проходить саміт Європейської політичної спільноти, стали мішенню проросійських хакерів і зазнали кібератаки типу “відмова в обслуговуванні” (DDoS).

У заяві сказано, що всі служби повернулися до нормального режиму після незначних збоїв, відтак посилено спостереження та заходи безпеки “після хвилі кібератак, яких зазнали різні іспанські інституції, що збіглося з неформальним самітом” лідерів Європейського Союзу.

Хакерська група NoName, яка заявила, що стоїть за кібератаками в Іспанії, часто вдається до таких дій проти країн, які підтримують Україну.

В заяві NoName йдеться про переговори, що відбулися в Гранаді в четвер між президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.

“Схоже, що іспанський сегмент Інтернету чекав нашого візиту, тому ми поспішаємо атакувати його DDoS-ракетами великої дальності!” – йдеться в заяві NoName.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.