Останніми роками у дітей частіше діагностують каміння в нирках

Джерело: The Washington Post

Останніми роками все більше дітей постають перед проблемою утворення каменів у нирках, що традиційно вважалося захворюванням дорослих. Лікарі вважають, що причиною цього можуть бути харчові звички, генетика та недостатнє споживання води.

За словами педіатра-уролога Закарі Зуніги з Техаської дитячої лікарні, кількість молодих пацієнтів із камінням зростає. Не всі з них потребують операцій, але багато хто повертається до лікарів через рецидиви.

Дослідження 2016 року засвідчило, що захворюваність серед підлітків віком 15–19 років зросла на понад 20% за останні десятиліття. Серед причин експерти називають високе споживання натрію та оброблених продуктів. Дієти з високим вмістом солі можуть спричиняти виведення кальцію нирками, що підвищує ризик утворення каменів.

Окрім харчування, свою роль можуть відігравати й екологічні фактори. Наприклад, підвищення температур через зміни клімату або життя в міських умовах сприяють зневодненню, що є ключовим фактором ризику.

Для лікування каміння застосовують медикаментозні засоби, антибіотики, а іноді й хірургічні втручання. Проте дитячий організм потребує особливого підходу. Дані про найефективніші методи лікування залишаються обмеженими.

Експерти наголошують, що профілактика утворення каміння у нирках повинна включати зміни в харчуванні: зменшення споживання солі, збільшення кількості води та уникнення надмірної обробленої їжі.

  • Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети –  з нікотином або без нього –  знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.