Пакети військової допомоги США стають меншими через скорочення запасів зброї Пентагона
Джерело: CNN
В останні місяці пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
Американські виробники намагаються задовольнити великий попит через війну з Росією. Адміністрація Байдена має ще 6 мільярдів доларів на допомогу Україні, але Пентагону бракує запасів для постачання.
“Йдеться про запаси, які ми маємо на наших полицях, про те, що [українці] просять, і чи можемо ми задовольнити ці запити з тим, що у нас є, не впливаючи на готовність”, – сказав телеканалу CNN один із чиновників .
Генерал-майор Пета Райдер, прессекретар Пентагону, повідомив, що Пентагон звернувся до Конгресу з проханням про подовження терміну витрачання коштів до кінця вересня.
США нарощують виробництво боєприпасів калібру 155 мм і ракетних комплексів Patriot для постачання Україні та поповнення своїх запасів. До війни США виробляли близько 15 000 снарядів на місяць, а тепер – 40 000. Однак, щоб досягти цілі у 100 000 снарядів на місяць, Пентагону знадобиться понад рік.
У квітні Конгрес надав адміністрації Байдена додаткові 13,4 мільярда доларів для постачання Україні зброї та обладнання з американських запасів. Проте міністерство оборони не змогло використати всі ці кошти через брак відповідних запасів, які не ризикують військовою готовністю США. Пентагон оголосив, що відправить Україні зброю та обладнання на суму до 1 мільярда доларів безпосередньо з американських запасів після ухвалення додаткового фінансування.
Однак відтоді вартість кожного пакету військової допомоги Україні була значно меншою: жоден з них не перевищував 400 мільйонів доларів, а більшість – від 125 до 250 мільйонів доларів. У 2022 і 2023 роках Пентагон регулярно оголошував про пакети на суму від $600 млн до $800 млн, найбільший з яких у січні 2023 року становив $2,85 млрд.
Інший американський чиновник зазначив, що затримка Конгресу із затвердженням фінансування протягом перших чотирьох місяців року завадила адміністрації отримати постачання зі складів міністерства оборони. Крім того, США намагаються не надавати Україні занадто багато допомоги одночасно.
США, як і раніше, намагаються оголошувати про новий пакет допомоги приблизно кожні два тижні, додав урядовець, “тому що в Україні вважають, що отримання нових пакетів кожні два тижні є моральним стимулом”.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Триває 1080-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 846 тисяч осіб.
7 лютого відзначають День народження вогнегасника. Церква сьогодні згадує преподобного Партенія.
За даними синоптиків у п’ятницю, 7 лютого, майже по всій території України очікується суха погода.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.