Пакистан відреагував на удар Ірану, внаслідок якого загинуло двоє дітей

Джерело: пресслужба МЗС Пакистану

Пакистан засудив удар Ірану безпілотниками і ракетами по своїй території й заявив, що внаслідок атаки загинуло двоє дітей, ще троє – зазнали поранення.

Зокрема в заяві йдеться, що “неспровоковане порушення” повітряного простору Пакистану є порушенням суверенітету країни й “може мати серйозні наслідки”, відповідальність за які лежить виключно на Ірані.

У відомстві наголосили, що такі односторонні дії нібито проти тероризму “не відповідають добросусідським відносинам і можуть серйозно підірвати двосторонню довіру”.

Зазначається, що між Пакистаном та Іраном залишаються дипломатичні канали зв’язку, тому країна вже подала МЗС у Тегерані рішучий протест. Також іранського повіреного викликали до міністерства закордонних справ Пакистану, йдеться в заяві.

ДОВІДКОВО. 16 січня Тегеран завдав удару по базах сунітського угруповання Джейш аль-Адль на території Пакистану.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.