Пакистан запропонував кандидатуру Трампа на Нобелівську премію миру 2026 року

Джерело: уряд Пакистану

Уряд Пакистану ухвалив рішення офіційно рекомендувати президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру у 2026 році.

Таке рішення – знак подяки за “рішуче дипломатичне втручання” Трампа та його “ключове керівництво під час нещодавньої кризи між Індією та Пакистаном”.

Уряд Пакистану наголосив, що всі стали “свідками неспровокованої та незаконної агресії Індії” щодо суверенітету та територіальної цілісності Пакистану, “що призвело до трагічної загибелі невинних людей, зокрема жінок, дітей та літніх людей”.

Зазначається, що у відповідь Пакистан розпочав операцію з самооборони Bunyanum Marsoos – військову відповідь для захисту своєї територіальної цілісності, “при цьому свідомо уникаючи завдання шкоди цивільним”.

“У момент загострення регіональної нестабільності президент Трамп продемонстрував велику стратегічну далекоглядність та визначну державну мудрість шляхом стійкої дипломатичної взаємодії як з Ісламабадом, так і з Нью-Делі, що дозволила зменшити напругу у ситуації, що швидко погіршувалась, зрештою забезпечивши припинення вогню та запобігши ширшому конфлікту між двома ядерними державами, який мав би катастрофічні наслідки для мільйонів людей у ​​регіоні та за його межами. Це втручання є свідченням його ролі справжнього миротворця та його відданості вирішенню конфліктів шляхом діалогу”.

У Пакистані додали, що цінують “щирі пропозиції” Трампа допомогти у розв’язанні давньої суперечки між країнами щодо Джамму та Кашміру – питання, яке лежить в основі регіональної нестабільності.

“Лідерство президента Трампа під час пакистано-індійської кризи 2025 року чітко демонструє продовження його спадщини прагматичної дипломатії та ефективного миробудівництва. Пакистан, як і раніше, сподівається, що його щирі зусилля й надалі сприятимуть регіональній та глобальній стабільності, особливо в контексті триваючих криз на Близькому Сході, включаючи гуманітарну трагедію, що розгортається в Газі, та погіршення ескалації за участю Ірану”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.