Палата представників прийняла резолюцію на підтримку Ізраїлю після нападів ХАМАС
Джерело: Politico
Палата представників США переважною більшістю голосів прийняла резолюцію на підтримку Ізраїлю.
412 голосів “за” та 10 “проти”.
У двопартійній резолюції йдеться, що США “підтримують Ізраїль, коли він захищається від варварської війни, розв’язаної ХАМАСом та іншими терористами”, підтверджується право Ізраїлю на самооборону та закликає до негайного припинення насильства, серед інших положень.
“Країна вимагає сильного керівництва цим органом, і ми не повинні коливатися. Ми запізнилися з цим”, — сказав спікер Майкл Джонсон.
Голова комітету Палати представників США із закордонних справ Грегорі Мікс додав:
“Між нами немає денного світла, коли йдеться про те, що ми стоїмо поруч із нашим другом, нашим союзником, державою Ізраїль”.
- США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Автором резолюції була Бразилія, яка засуджувала будь-яке насильство проти мирного населення обох сторін.
- Попри те, що ісламістське угрупування ХАМАС не може зрівнятися з ізраїльською армією в технологічній витонченості, однак бойовики володіють однією дуже “незвичайною перевагою” – широкою мережею таємних підземних тунелів, яка здатна ускладнити рейди ЦАХАЛу у Газі.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що планував візит до Ізраїлю, однак ці наміри скасовано. Окрім цього, глава Туреччини наголосив, що не вважає ХАМАС терористичною організацією.
Екранізація популярної відеогри Minecraft продовжує встановлювати рекорди у світовому прокаті. За даними Variety, стрічка зібрала $80 мільйонів у свій другий вікенд, зберігаючи перше місце у прокаті з моменту прем’єри 4 квітня.
13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на 14 квітня відомо про 35 загиблих.
Генштаб оприлюднив оперативну інформацію станом на 16.00 14.04.2025 щодо російського вторгнення.
Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.
Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу.