«Памфір» визнали найкращим українським фільмом року за версією кінопремії «Золота дзиґа»

Джерело: Держкіно

Стрічку українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір” визнали найкращим українським фільмом року за версією VII Національної кінопремії “Золота дзиґа”.

Нагороду вручили продюсерам Олександрі Костіній, Євгенії Яцуті, Артему Колюбаєву, Альоні Тимошенко та режисеру Дмитру Сухолиткому-Собчуку.

Загалом команда фільму виборола 11 нагород:

Відкриття року – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкраща режисерська робота – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкращий сценарій – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкраща операторська робота – Микита Кузьменко.

Найкраща робота художника-постановника – Іван Михайлов.

Найкраща чоловіча роль – Олександр Яцентюк.

Найкраща жіноча роль другого плану – Олена Хохлаткина.

Найкращий дизайн костюмів – Марія Квітка.

Найкращий грим – Марія Пілунська.

Найкращі спеціальні ефекти – Денис Рева.

Найкращий фільм – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Також члени команди були номіновані ще в трьох категоріях:

Найкраща жіноча роль – Соломія Кирилова.

Найкраща чоловіча роль – Іван Шаран та Олександр Ярема.

Найкращий звук – Сергій Степанський.

Події фільму “Памфір” розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу до свята Маланки. Головний герой – Леонід на прізвисько Памфір, контрабандист у минулому, обрав чесне життя та долю заробітчанина в Європі. Після тривалої відсутності Памфір повертається додому, щоб возз’єднатися з сім’єю. Безумовна любов сім’ї має побічну дію і змушує головного героя звернути на ризикований шлях із незворотними наслідками.

За словами актора Олександра Яцентюка, який зіграв Памфіра, робота над фільмом зайняла півтора року. Працювали над найменшими деталями образу, наприклад, над пластикою героя. Для ролі актору довелося набрати 17 кілограмів. Глибше зрозуміти своїх персонажів допомагали тривалі репетиційні експедиції. Актори їздили в Карпатські гори і жили за традиціями справжньої гуцульської родини.

Зазначимо, що “Памфір” – результат спільних зусиль України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу.

26-річна Демі Аголія померла в лікарні Стамбула ще 8 січня, через три дні після операції з підтяжки сідниць (BBL), яку вона зробила в Туреччині. Смерть жінки настала внаслідок мікроскопічної жирової емболії, коли жир потрапив у кров, що спричинило серйозні ускладнення. Слідчі вказують, що смерть стала наслідком недбальства і низького рівня медичного догляду.

Головне управління розвідки повідомило, що залишки військового контингенту Росії з найвіддаленіших регіонів Сирії стягують до баз, де військові РФ пиячать та мародерять.

Новообраний президент Дональд Трамп обіцяє помилувати своїх прихильників, причетних до нападу на Капітолій 6 січня 2021 року, вже в перший день свого перебування на посаді.

Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн в дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.

В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син — медик однієї з районних лікарень.