Пам’ятник герою Небесної Сотні Жизневському виявили у лісопосадці: його шукали 2 роки

Джерело: Наша Ніва

У лісопосадці знайшли пам’ятний знак герою Небесної Сотні, білорусу Михайлу Жизневському. Він був встановлений на вулиці Грушевського у Києві та зник у 2021 році.

Про те, що пам’ятник вдалось знайти розповіли волонтери доброчинного фонду “Волошка”. За їх словами, зараз вони займаються пошуком документів, які узаконювали встановлення пам’ятника у Києві, аби повернути його на місце.

“13 жовтня волонтера фонду жителі Києва повідомили, що пам’ятник загиблому на Майдані білоррусу перебюуває у кущах лісопосадки. Це за декілька сотень метрів від місця, де його встановили. Пам’ятник упаковано для транспортування”, – розповіли волонтери.

Волонтери додали, що зараз на місці, де раніше стояли два пам’ятники, зокрема Михайлу Жизневському, розташовані меморіали у пам’ять про загиблих в АТО героїв. Тоді ж, коли їх встановлювали, зник пам’ятник Жизневському.

“Тепер він валяється і лісопосадці і ми не знаємо, що робити далі. Пам’ятник, який стояв поруч з пам’ятником Жизневському перенесений і стоїть. На обидва були документи, але тепер треба ще їх відшукати”, – розповіла керівниця фонду Анжела Душаєва.

На її думку, пам’ятник Жизневському могли забрати комунальні служби Києва, які мали переставити його в інше місце.

Зараз білоруські волонтери відновили пам’ятний знак Жизневському. Його поставили на місці, де був вбитий Герой.

ДОВІДКА: Михайло Жизневський став одним із перших, хто загинув на Майдані у Києві у 2014 році під час Революції Гідності. Його застрелив невідомий снайпер. Пам’ятник Жизневському встановили недалеко від місця його загибелі у листопаді 2014 року, на вулиці Грушевського.

Тоді ж п’ятий президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв Михайлу Жизневському орден Героя небесної Сотні, а у 2017 році йому надали звання Героя України.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.