Пані посол США в Україні подала у відставку через тиск з боку адміністрації Трампа – FT
Джерело: Financial Time
За повідомленням ЗМІ, пані посол США в Україні Бріджит Брінк вирішила піти у відставку через зростання політичних розбіжностей з адміністрацією президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.
За даними джерел FT, посадовці Трампа посилили тиск на Брінк, бо сумніваються, що вона підтримуватиме стратегію чинної американської влади щодо України.
У статті нагадали, що політика адміністрація Трампа щодо України суттєво відрізняється від політики адміністрації експрезидента США Джо Байдена, яка регулярно надавала Україні озброєння та фінансову підтримку, та запроваджувала санкції проти РФ.
Також у виданні зауважили, що відставка Брінк відбувається на тлі погіршення її стосунків з українським президентом Володимиром Зеленським, однак джерела запевнили, що це не стало причиною відмови пані посла від посади.
Західні дипломати у Києві наголосили, що Брінк – публічно та приватно – захищала Україну з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
Один з дипломатів описав її як “сильну особистість” і “серйозну дипломатку”, але додав, що тиск з боку адміністрацій Трампа та Зеленського “негативно позначився на ній”.
Своєю чергою українські посадовці вважають, що Бріджит Брінк була занадто критичною до української влади, насамперед щодо її антикорупційних зусиль.
Також посадовці звернули увагу на те, що після приходу до влади у США Дональда Трампа, риторика Брінк щодо України суттєво змінилась.
Журналісти FT зауважили, що за 75 днів до інавгурації Трампа пані посол 53 рази публічно критикувала РФ, тоді як після 20 січня 2025 року – лише п’ять разів і навіть у цих дописах не звинувачувала окупантів у злочинах.
Зокрема пані посол опинилась у центрі скандалу через свій допис про удар РФ балістичною ракетою по Кривому Розі, внаслідок якого загинуло 20 осіб, зокрема дев’ять дітей: у дописі вона не вказала, що саме Росія вдарила по місту.
Бріджит Брінк обіймала посаду посла США в Україні з травня 2022 року. Поки невідомо, хто стане її наступником, але у ЗМІ вже повідомили, що ним, ймовірно, стане Кріс Сміт, який на цей час є заступником помічника держсекретаря США з питань Східної Європи та політики і регіональних справ у Бюро європейських і євразійських справ. Сміт раніше обіймав посаду заступника голови місії в посольстві США в Києві з 2022 по 2023 рік.
- США висилають з країни посла Південно-Африканської Республіки (ПАР). Держсекретар США Марко Рубіо назвав його особою, яка “більше небажана у нашій великій країні”.
- Очільник МЗС Нової Зеландії Вінстон Пітерс повідомив про звільнення посла у Великій Британії після його заяв про президента США Дональда Трампа, які у відомстві розцінили “критичними”.
Угорщина затримала процедурне рішення, необхідне для подальшого просування України та Молдови в переговорах про вступ до ЄС. Через позицію Будапешта під загрозою може опинитися план Києва відкрити всі шість переговорних кластерів до середини липня.
У віці 94 років помер американський музичний продюсер і керівник звукозаписних лейблів Клайв Девіс.
Місце проживання може впливати на швидкість біологічного старіння людини, а також на роботу імунної системи, метаболізм та різноманіття мікробіому кишківника. Таких висновків дійшла міжнародна група науковців під керівництвом Стенфордського університету, яка дослідила зв’язок між генетикою та довкіллям.
Лівий кандидат у президенти Перу Роберто Санчес заявив, що не визнає результати другого туру виборів, якщо перемогу здобуде його консервативна суперниця Кейко Фухіморі. Він звинуватив виборчі органи та кампанію Фухіморі у маніпуляціях із голосами, поданими за кордоном.
Американська співачка Олівія Родріго оголосила про запуск власного благодійного музичного фестивалю Daisy Chain Fields, який відбудеться 29 серпня в місті Ірвайн, штат Каліфорнія. У заході візьмуть участь виключно виконавиці, а весь чистий прибуток спрямують на підтримку організацій, що займаються захистом прав жінок і дівчат.