Папа Лев з перших днів понтифікату діє інакше, ніж його попередник Франциск
Джерело: Reuters
У перший місяць понтифікату Папа Лев продемонстрував зовсім інший підхід, ніж його попередник Франциск.
Колишній кардинал Роберт Прево, який став першим Папою з США 8 травня, вже провів близько двох десятків публічних заходів. Водночас він досі не зробив жодних ключових призначень, не оголосив про плани закордонних поїздок і не повідомив, де саме оселиться у Ватикані.
Цей стриманий початок разюче контрастує з діями Франциска. Уже за перший місяць Франциск заявив, що житиме не в Апостольському палаці, а в Домі Святої Марти, призначив нового архиєпископа Буенос-Айреса та створив консультативну раду з високопоставлених кардиналів.
Двоє давніх соратників Лева повідомили Reuters, що від 69-річного Папи очікують зваженого підходу до викликів Католицької Церкви та вважають, що йому може знадобитися кілька місяців перед прийняттям важливих рішень.
“Лев не поспішає. Хоча він збирається продовжувати йти шляхом, вказаним Папою Франциском, його вдача зовсім інша”, – сказав преподобний Марк Франциск, друг понтифіка з 1970-х років.
Лев уперше став єпископом за призначенням Франциска у 2015 році, а два роки тому покійний Папа обрав його на одну з найвищих посад у Ватикані. У перші тижні на цій посаді він неодноразово хвалив свого попередника.
Водночас Лев повторював деякі з основних тем Франциска і повторював його заклики до припинення воєн в Газі та Україні. Однак, за словами преподобного Франциска, який навчався разом із Левом у семінарії в Чикаго та знав його, коли вони обидва жили в Римі у 2000-х роках, ці двоє мають різні характери.
“Лео набагато більш цілеспрямований і методичний і не схильний до поспішних рішень”, – сказав він.
Серед головних викликів для американського Папи — дефіцит бюджету Ватикану у 83 мільйони євро, який викликав суперечки серед старших кардиналів ще за часів його попередника.
Крім того, Церква, яка налічує 1,4 мільярда вірян, стикається зі зниженням релігійної прихильності в Європі, постійними викриттями сексуальних зловживань з боку священнослужителів, а також доктринальними дебатами щодо питань включення ЛГБТ-католиків і можливості висвячення жінок.
Франциск, який прагнув оновити Церкву, формально не вносив суттєвих змін у доктрину, але викликав критику консервативних кардиналів, відкривши можливість причастя для розлучених і благословення одностатевих пар.
Преподобний Ентоні Піццо, який знайомий із Лео з 1974 року, коли вони разом навчалися в Університеті Вілланова біля Філадельфії, зазначив, що Папа — людина, яка уважно слухає й прагне врахувати різні думки перед ухваленням рішень.
- У середу, 28 травня, під час загальної аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані Папа Лев XIV закликав зупинити війну в Україні.
- Особистий тренер Папи Римського Лева XIV розповів, що не знав, що тепер уже відомий на увесь світ понтифік, був кардиналом.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.