Папа Римський вибачився за те, що назвав геїв образливим словом

Джерело: The New York Times

Папа Римський Франциск перепросив за те, що використав образливе італійське слово щодо геїв.

Днями у ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що понтифік на закритій зустрічі єпископів, де обговорювали, чи можуть чоловіки-геї навчатись у семінаріях на священників, назвав їх італійським словом “frociaggine”, що у перекладі означає “педики”.

За даними ЗМІ, під час цього обговорення Папа Франциск раптово сказав, що “у семінаріях вже і так забагато педиків”. Однак варто зауважити, що єпископи, присутні на зустрічі, вважають, що понтифік просто не знав, що означає слово “frociaggine”, адже італійська не є для нього рідною мовою.

Після публікацій ЗМІ у Ватикані повідомили, що Папа Римський “просить вибачення” за використання образливого жаргонного слова щодо геїв.

“Папі Франциску відомо про недавно опубліковані статті про розмову за закритими дверима. Папа ніколи не мав наміру образити чи висловитись у гомофобних термінах і він просить вибачення у тих, кого образило використання слова, про яке повідомили інші”, – сказав директор пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні.

Папа Франциск відомий тим, що закликає церкву ставитись лояльніше до представників ЛГБТ+ і зазвичай публічно він здійснює відповідні послання.

“Якщо людина з нетрадиційною сексуальною орієнтацією шукає Бога та має добру волю, хто я такий, щоб засуджувати?”, – сказав він у 2013 році, невдовзі після свого обрання.

Понтифік також часто зустрічається з активістами з захисту прав представників ЛГБТ, а минулого року дозволив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.