Папа Римський закликав Україну та Росію до обміну усіма полоненими
Джерело: Vatican News
У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
“Мої думки передусім линуть до жертв численних конфліктів, що тривають у світі, починаючи від війни в Ізраїлі та Палестині, а також в Україні. Нехай же Воскреслий Христос відкриє дорогу миру для стражденного населення цих регіонів. Закликаючи до пошани принципів міжнародного права, висловлюю побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною: всіх на всіх!” — заявив Папа Римський.
Він також наголосив, що війна завжди є абсурдом і поразкою, закликавши до того, щоб не допустити збройних конфліктів над Європою та Середземномор’ям, і не піддаватися логіці зброї та переозброєння. Понтифік підкреслив, що мир ніколи не будується зброєю, а шляхом протягання один одному руки та відкриття сердець.
Крім того, у своєму виступі Папа Римський згадав і про війну в Сирії та збройні конфлікти на Африканському континенті.
- Папа Римський Франциск в останню хвилину відмовився від участі у традиційній процесії Страсної п’ятниці у римському Колізеї. У Ватикані повідомили, що понтифік відмовся, аби “зберегти своє здоров’я” напередодні Великодніх свят.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.