Папа Римський зустрівся з родичами засуджених у РФ військовополонених «азовців»

Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”

Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.

Як зазначається, Папа Франциск вислухав свідчення групи родичок військовополонених бійців бригади “Азов”, які захищали “Азовсталь”, а нині в російському полоні отримали судові вироки.

Тетяна, Тамара, Алла та Віолетта, які борються за звільнення своїх рідних, наголосили, що в крайніх обмінах полоненими не було “азовців”, тому що росіяни категорично відмовляються їх віддавати, в порівнянні з іншими підрозділами.

“Червоний Хрест нам обіцяв, що в нас буде зв’язок з ними, але ми не отримуємо ні листів, ні дзвінків, і навіть не кажуть нам місцезнаходження. Тобто ми просто дізнаємося інформацію від тих, хто повернувся з полону, або від ЗМІ”, – розповіла Тамара.

Родички “азовців” зазначили, що понад 100 бійців “Азова” засуджено Росією на терміни від десяти років до довічного. Окрім цього, росіяни й досі не повернули всі тіла загиблих оборонців Маріуполя та “Азовсталі”.

Також Папі Франциску передали брошуру з основною інформацією, яка стосується полонених захисників “Азовсталі”, зокрема про теракт в Оленівці в ніч на 29 липня 2022 року. Також жінки передали Папі символічні подарунки – дитячі малюнки, книгу та зменшену копію монумента з Софійської площі, присвяченого полоненим захисникам Маріуполя.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.