Папа Римський зустрівся з родичами засуджених у РФ військовополонених «азовців»

Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”
Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.
Як зазначається, Папа Франциск вислухав свідчення групи родичок військовополонених бійців бригади “Азов”, які захищали “Азовсталь”, а нині в російському полоні отримали судові вироки.
Тетяна, Тамара, Алла та Віолетта, які борються за звільнення своїх рідних, наголосили, що в крайніх обмінах полоненими не було “азовців”, тому що росіяни категорично відмовляються їх віддавати, в порівнянні з іншими підрозділами.
“Червоний Хрест нам обіцяв, що в нас буде зв’язок з ними, але ми не отримуємо ні листів, ні дзвінків, і навіть не кажуть нам місцезнаходження. Тобто ми просто дізнаємося інформацію від тих, хто повернувся з полону, або від ЗМІ”, – розповіла Тамара.
Родички “азовців” зазначили, що понад 100 бійців “Азова” засуджено Росією на терміни від десяти років до довічного. Окрім цього, росіяни й досі не повернули всі тіла загиблих оборонців Маріуполя та “Азовсталі”.
Також Папі Франциску передали брошуру з основною інформацією, яка стосується полонених захисників “Азовсталі”, зокрема про теракт в Оленівці в ніч на 29 липня 2022 року. Також жінки передали Папі символічні подарунки – дитячі малюнки, книгу та зменшену копію монумента з Софійської площі, присвяченого полоненим захисникам Маріуполя.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.