Парад планет 2025: коли можна побачити шість та сім планет одночасно

Джерело: LiveScience
У січні та лютому 2025 року відбудеться рідкісне вирівнювання планет. Спершу шість, а пізніше сім планет будуть одночасно видимі з Землі.
21 січня мешканці Землі зможуть побачити шість планет у небі одночасно – Марс, Юпітер, Уран, Нептун, Венера та Сатурн.

Фото: LiveScience
Зазначається, що 28 лютого сім планет Сонячної системи – Сатурн, Меркурій, Нептун, Венера, Уран, Юпітер і Марс, вишикуються в одну лінію. Астрономи називають таке явище великим планетарним з’єднанням.
Лише Уран і Нептун можна буде побачити завдяки біноклю, інші – без.

Фото: LiveScience
Як розповіли у виданні, явище, коли декілька планет знаходяться на одному боці від Сонця одночасно, не рідкість. Проте, чим більше планет – починаючи від трьох – тим рідкіснішим вважається явище. Найрідкіснішими з усіх вважається поява семи планет одночасно.
Деякі з планет мають орбіти трохи вище або нижче екліптики, але всі вони перебувають більш-менш на одному рівні.
Інколи планети опиняються на одному боці від Сонця, рухаючись по своїх орбітах. Тому люди на Землі можуть бачити їх у небі одночасно.
- Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував спіральну галактику з перемичкою NGC 1637, розташовану за 38 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Ерідана.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.