«Паралізують роботу місцевого самоврядування» – у партії «ЄС» прокоментували підозру в ухиленні від служби депутатам Київради

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

1 серпня депутати фракції “Європейська Солідарність” прокоментували повідомлення про підозру в ухиленні від обов’язків військової служби депутатам Київради.

В “ЄС” назвали підозру “переслідуванням колег-військовослужбовців ЗСУ” та зазначили, що це є спробою ліквідувати місцеве самоврядування в столиці, аби передати всі повноваження ВЦА.

1 серпня слідчі ДБР оголосили звинувачення депутатам фракції Олегу Левченку та Ігорю Хацевичу, які проходять службу в одній з військових частин Києва і нещодавно повернулися зі Словʼянська, наголосили в “ЄС”. Та додали, що, пред’явивши підозру цим військовослужбовцям, “ДБР вийшло як за межі Закону, так і здорового глузду”.

У фракції акцентували, що мовиться про колег-добровольців, котрі з перших годин повномасштабної агресії записалися в 206-й батальйон Територіальної оборони і стали на блокпостах на захисті Києва.

Тобто звинувачення стосується періоду, коли загроза для столиці минула, і ці військовослужбовці отримали НАКАЗ командира відбути у розпорядження ВЦА Києва. І цей наказ виконувався, бо не був скасований до їхнього переведення в інший батальйон 29 березня 2023 року, – зазначили у заяві.

В “Євросолідарності” також зауважили стосовно вибірковості ДБР, додавши, що 30% запитань прокурора стосувались саме депутатської діяльності.

Прокуратура обрала запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб, що, як пояснили депутати, перешкоджає їхній службі в армії і робить неможливим виконання депутатських обов’язків та участь у сесіях Київради.

У спільній заяві представників фракції “ЄС” наголошується, що, ймовірно, головна мета влади – “руками ДБР паралізувати роботу місцевого самоврядування, щоб потім передати його повноваження ВЦА”.

Депутати висловили рішучий протест щодо “наступу на децентралізацію”.

Раніше депутатка Людмила Ковалевcька захистилась за своїх колег, зазначивши, що підозру вручили безпідставно.

Нагадаємо, 1 серпня депутатам Київської міської ради повідомлено про підозру в ухиленні від обов’язків військової служби. Четверо військовослужбовців з однієї військової частини ТРО, троє з яких є столичними депутатами та один помічник депутата Київради, протягом року не з’являлись на службу.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.