Парламент Болгарії подолав вето президента на угоду щодо постачання БТР Україні

Джерело: The Sofia Globe

Сьогодні, 8 грудня, Національні збори Болгарії проголосували за подолання вето президента Румена Радєва на угоду між МВС Болгарії та Міноборони України про постачання Болгарією старих бронетранспортерів (БТР) Україні, ратифіковану парламентом минулого місяця.

За подолання вето – 161 голос, проти – 55.

Раніше цього тижня президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на ратифікацію угоди, заявивши, що депутати не розглянули належним чином альтернативне використання обладнання, й що воно може використовуватися прикордонною поліцією або управлінням пожежної безпеки МВС.

Вето викликало засудження з боку парламентських груп.

Угода передбачає постачання Болгарією бронетранспортерів і наявного озброєння, а також запасних частин й усе надлишкове до вимог МВС.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.