Парламент Грузії схвалив закон про обмеження прав ЛГБТК
Джерело: CNN
Грузинські законодавці у вівторок, 17 вересня, схвалили в третьому й останньому читанні закон про “сімейні цінності та захист неповнолітніх”, який передбачає суттєве обмеження прав ЛГБТК.
Законопроєкт створить правову основу для того, щоб влада заборонила проведення прайдів і публічне демонстрування прапора ЛГБТК, а також запровадила цензуру фільмів і книг.
Лідери правлячої партії “Грузинська мрія” кажуть, що це необхідно для збереження традиційних моральних стандартів у Грузії, чия глибоко консервативна православна церква є дуже впливовою.
Активісти заявили, що цей захід спрямований на посилення консервативної підтримки уряду напередодні парламентських виборів 26 жовтня в Грузії.
Законопроєкт підтверджує існуючу заборону на одностатеві шлюби та забороняє операції зі зміни статі.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, критик “Грузинської мрії”, чиї повноваження переважно церемоніальні, дала зрозуміти, що вона заблокує законопроєкт. Але “Грузинська мрія” та її союзники мають достатньо місць у парламенті, щоб подолати її вето.
Нагадаємо, що нещодавно ЄС висловив жаль з приводу ухвалення в парламенті Грузії у другому читанні пакету законів про “сімейні цінності та захист неповнолітніх”, заявивши, що це законодавство порушує права громадян Грузії та створює ризик дискримінації частини населення.
- За даними телекомпанії TV Formula, вже фактично досягнуто домовленості про зупинення безвізового режиму ЄС з Грузією.
- Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.
За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.
Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.