Парламент Іраку ухвалив законопроєкт який фактично легалізує шлюби з 9-річними дівчатками
Джерело: CNN
21 січня парламент Іраку ухвали три законопроєкти, зокрема правки до закону про особистий статус, який, за твердженням опонентів, фактично легалізує шлюб з дівчатками віком від 9-ти років.
Прийняті правки дають місцевим суддям більше повноважень у сімейних питаннях, зокрема щодо шлюбу, розлучень та успадкувань. Активісти наполягають, що це підриває іракський Закон про особистий статус 1959 року, який уніфікує сімейне право та встановлює гарантії для жінок.
Натомість прихильники змін стверджують, що правки дають змогу узгодити закон відповідно до принципів ісламу та зменшити вплив Заходу на іракську культуру.
За чинними законами Іраку мінімальний вік для шлюбу у більшості випадків – 18 років. Та ухвалені зміни дозволять священнослужителям керуватись ісламським правом, яке деякі трактують як дозвіл на шлюб дівчаткам у ранньому віці – з 9-ти років, відповідно до джафарітської школи ісламського права, якою керуються низка шиїтських авторитетів Іраку.
Також парламент Іраку ухвалив закон про амністію, який вважається вигідним для затриманих сунітів і який дає відтермінування підозрюваним у корупції та розкраданнях. Окрім цього, ухвалено закон про реституцію земель, який повинен розв’язати територіальні претензії курдів.
Активістка з прав людини та членкиня Іракської жіночої ліги Інтисар аль-Маялі заявила, що ці правки до закону про громадянський статус “матимуть катастрофічний вплив на права жінок та дівчаток через шлюби дівчаток у ранньому віці”. Це, наголосила активістка, порушуватиме їхнє право на життя у дитинстві та механізми захисту під час розлучення, опіки та успадкування.
Попри ухвалення законів, засідання парламенту Іраку завершилось хаосом та звинуваченнями.
Зокрема один з парламентарів на умовах анонімності повідомив, що половина законодавців не голосували, що є порушенням законного кворуму.
Натомість спікер парламенту Махмуд аль-Машхадані високо оцінив ухвалення законопроєктів.
- Іракські законодавці запропонували проєкт закону, який дозволить видавати заміж дівчат віком від 9 років. Це викликало протести по всій країні.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.