Партія Орбана є найбільшим рекламодавцем Google в ЄС з поширення антизахідних наративів

Джерело: дослідження незалежного аналітичного центру Political Capital

Партія прем’єра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” стала найбільшим рекламодавцем Google в Європейському Союзі, активно поширюючи антизахідні наративи. За останній період в “Фідес” витратив 2 мільйони євро на політичну рекламу.

Ці рекламні кампанії виявилися найбільшими не лише в Угорщині, але й у всьому ЄС.

“У той час як проурядовий табір витратив 4,3 млн євро на рекламу в Meta та Google, усі 14 опозиційних партій та пов’язані з ними ЗМІ витратили менше п’ятої частини цієї суми – 839 000 євро”, –  йдеться у дослідженні.

Наголошено, що в рекламних матеріалах “Фідес” активно використовує антизахідні наративи. Серед них ствердження про змову “європейських провоєнних політиків” та “їхніх угорських прислужників”, які, як зазначено, мають на меті розпочати Третю світову війну.

Ці наративи виявилися надзвичайно активними серед угорських користувачів Інтернету. Дослідження показали, що “Фідес” та її представники відповідають за понад 98% витрат на просування антизахідних наративів у ЄС.

“Цього року “Фідес” був найбільшим рекламодавцем в Google в ЄС, оплативши шість з десяти найбільш популярних відеороликів”, – йдеться у дослідженні.

Новітні рекламні кампанії “Фідес” спрямовані на вплив на громадську думку. Зокрема, за допомогою платформи Google, вони оплатили шість з десяти найбільш популярних відеороликів.

За період з 4 лютого по 1 червня найбільший обсяг коштів на просування ворожих наративів спрямовувався проти новоспеченого опозиціонера Петера Мадяра. Цей наратив споживав 46% від загальної суми, витраченої на просування таких повідомлень.

Другий за розповсюдженням ворожий наратив стосувався війни в Україні. У ньому стверджувалося, що “європейські провоєнні політики та їхні угорські союзники прагнуть розв’язати Третю світову війну”. Значення цього наративу зростало з наближенням виборів. В останні тижні він випередив та частково перевершив інші наративи, маючи частку 34% від загальних витрат.

Третій стосувався антиурядових сил, які нібито служать іноземним інтересам. Він захопив 9% від загальних витрат на просування.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.