Партія Орбана є найбільшим рекламодавцем Google в ЄС з поширення антизахідних наративів
Джерело: дослідження незалежного аналітичного центру Political Capital
Партія прем’єра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” стала найбільшим рекламодавцем Google в Європейському Союзі, активно поширюючи антизахідні наративи. За останній період в “Фідес” витратив 2 мільйони євро на політичну рекламу.
Ці рекламні кампанії виявилися найбільшими не лише в Угорщині, але й у всьому ЄС.
“У той час як проурядовий табір витратив 4,3 млн євро на рекламу в Meta та Google, усі 14 опозиційних партій та пов’язані з ними ЗМІ витратили менше п’ятої частини цієї суми – 839 000 євро”, – йдеться у дослідженні.
Наголошено, що в рекламних матеріалах “Фідес” активно використовує антизахідні наративи. Серед них ствердження про змову “європейських провоєнних політиків” та “їхніх угорських прислужників”, які, як зазначено, мають на меті розпочати Третю світову війну.
Ці наративи виявилися надзвичайно активними серед угорських користувачів Інтернету. Дослідження показали, що “Фідес” та її представники відповідають за понад 98% витрат на просування антизахідних наративів у ЄС.
“Цього року “Фідес” був найбільшим рекламодавцем в Google в ЄС, оплативши шість з десяти найбільш популярних відеороликів”, – йдеться у дослідженні.
Новітні рекламні кампанії “Фідес” спрямовані на вплив на громадську думку. Зокрема, за допомогою платформи Google, вони оплатили шість з десяти найбільш популярних відеороликів.
За період з 4 лютого по 1 червня найбільший обсяг коштів на просування ворожих наративів спрямовувався проти новоспеченого опозиціонера Петера Мадяра. Цей наратив споживав 46% від загальної суми, витраченої на просування таких повідомлень.
Другий за розповсюдженням ворожий наратив стосувався війни в Україні. У ньому стверджувалося, що “європейські провоєнні політики та їхні угорські союзники прагнуть розв’язати Третю світову війну”. Значення цього наративу зростало з наближенням виборів. В останні тижні він випередив та частково перевершив інші наративи, маючи частку 34% від загальних витрат.
Третій стосувався антиурядових сил, які нібито служать іноземним інтересам. Він захопив 9% від загальних витрат на просування.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.
- Глава угорського уряду Віктор Орбан повідомив, що країна хоче “перевизначити” статус членства у НАТО. Він хоче мати змогу відмовитись від військової допомоги Україні, яку надає Альянс.
- 9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.