Орбан вважає, що Угорщина єдина країна ЄС, громадяни якої гинуть на війні в Україні

Джерело: інтерв’ю Il Giornale

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.

Орбан пояснив, що враховує угорську меншину на західній частині України, оскільки вони теж долучаються до ЗСУ.

“Ми єдина країна Європейського Союзу, громадяни якої гинуть в Україні”, — сказав він.

Він додав, що війну розпочала Росія, “в цьому немає сумнівів”, але “ми маємо поставити собі питання, що робити далі”.

“Ми перебуваємо на роздоріжжі: або ізолювати конфлікт і знайти дипломатичний шлях, або заглиблюватися у війну”, – заявив Орбан.

Раніше угорський прем’єр-міністр на “марші миру” заявив про свій намір створити проросійську “коаліцію миру” в майбутньому складі Європарламенту, вибори до якого відбудуться за тиждень.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.