У боях за Україну загинув доброволець з Іспанії

Джерело: ABC

Боронячи Україну від повномасштабної російської агресії, на фронті загинув доброволець з Іспанії, 26-річний Пау. Зазначається, що іспанець захищав українські позиції під час штурму росіян.

Міністерство закордонних справ підтримує контакт із родиною захисника. Через іспанське посольство в Києві рідним нададуть необхідну адміністративну допомогу. Згідно з дипломатичними джерелами, молодий каталонець загинув кілька днів тому, його тіло репатріюють.

У виданні зауважили, що в Україну Пау прибув один. Перетнувши кордон, він одразу отримав військовий вишкіл, необхідний для боротьби з росіянами.

У травні 2022 року дванадцять іспанців приєдналися до Інтернаціонального легіону, який воює на боці української армії. Через три місяці після вторгнення РФ в Україну добровольці вирушили до пункту на кордоні між Польщею та Україною, а звідти дісталися до військового тренувального табору в Яворові, поблизу Львова. Майже через два роки після початку повномасштабної війни точна кількість іспанців, котрі воюють за Україні, невідома.

З початком війни велика кількість іноземних добровольців приєдналася до ЗСУ, щоб допомогти захисникам у боротьбі з вторгненням Путіна. Президент Володимир Зеленський на перших етапах російської агресії звернувся з закликом до усіх іноземців, які мають військовий досвід, приїхати до його країни, щоб воювати разом з українськими військовими.

Переважна більшість добровольців – це ветерани війни або армійці, котрі належали до Збройних сил західних країн.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.