Боронячи Україну, під Авдіївкою загинув доброволець із Чехії

Джерело: Radio Prague International

Захищаючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув доброволець із Чехії.

Повідомляється, що доброволець загинув у боях за Авдіївку Донецької області.

Про загибель воїна спочатку повідомили у соціальній мережі X, згодом інформацію підтвердили у Міністерстві оборони Чехії.

Позиція, на якій перебував військовий, потрапили під мінометний вогонь, після цього бійця ніхто не бачив. Зараз це місце тимчасово окуповано російськими військами.

Також зазначається, що з початку повномасштабного нападу росіян у лютому 2022 року в боях за Україну загинули четверо громадян Чехії.

Раніше у CNN зазначили, що Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових. Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Також стало відомо, що до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.