Пастор, звинувачений у криптовалютному шахрайстві заявив, що виконував прохання Бога

Джерело: The Washington Post

Інтернет-пастора звинуватили в цивільному шахрайстві за продаж криптовалюти, яку регулятори назвали “практично нікчемною”. Сам звинувачений свій вчинок пояснив тим, що “Бог сказав йому це робити”, додавши, що “ймовірно, неправильно зрозумів його”.

Комісар з цінних паперів Колорадо подав судову скаргу проти Еліхіо Регаладо – якого називають Елі – та його дружини Кейтлін Регаладо минулого тижня. У позові мовиться, що пара зібрала майже 3,2 млн доларів, посилаючись на християнську спільноту Денвера за допомогою продажу криптовалюти INDXcoin.

Слідчі звинуватили пару в порушенні законів Колорадо про боротьбу з шахрайством, ліцензуванням і реєстрацією.

Вони стверджували, що криптовалюта рекламувалася як “інвестиція з низьким ризиком і високим прибутком”, хоча насправді вона була “неліквідною та практично марною”. Криптовалюту зазвичай можна конвертувати в готівку або інші валюти через цифрову платформу або торгову біржу.

“Господь сказав: я хочу, щоб ви побудували це. Ми повірили Богові на слово і продали криптовалюту без чіткого виходу”, – заявив сам обвинувачений.

Своєю чергою уповноважений з цінних паперів Колорадо Тунг Чан у своїй заяві наголосив, що пара скористалась довірою та вірою своєї власної християнської спільноти, наобіцявши їм дивовижні багатства, продаючи крпитовалюту, яка нічого не варта.

У заяві також стверджувалося, що в той час, як інвестори втратили мільйони доларів, подружжя використовувало кошти для підтримки свого розкішного способу життя.
Пара продала цифровий актив більш ніж 300 інвесторам у період з червня 2022 року по квітень 2023 року, додається в заяві.

У відеозверненні Регаладо підтвердив, що він і його дружина заробили 1,3 мільйона доларів від продажу криптовалюти, з яких вони витратили “кілька сотень тисяч доларів” на ремонт будинку, “який Господь сказав нам зробити”.

“Або я не порозумівся Богом, і кожен з вас, хто молився і прийшов, — ви також. По-друге, Бог ще не закінчив із цим проєктом”, — сказав Регаладо.

Попри відсутність попереднього досвіду торгівлі криптовалютами, Регаладо сказав, що він надихнувся продажем INDXcoin, тому що “Бог займається створенням нових речей і зняттям печаток. І він сказав нам це зробити”.

“Я сказав: Господи, я не хочу цього робити. Я не знаю, як це зробити. У мене немає досвіду в цій галузі. Я не знаю, що я роблю. Я не хочу бути втягнутим у щось”, – додав обвинувачений.

За словами Регаладо, інвестори, які придбали INDXcoin, згодом не змогли конвертувати криптовалюту в готівку через технічні збої.

“Ми запустили обмін. Технологія обміну дала збій. Справи пішли на спад. Я знаю, що це виглядає жахливо”, — сказав пастор.

У повідомленні в листопаді, в якому було оголошено, що мережа та біржа криптовалюти залишаться в автономному режимі “на цей час”, Регаладо сказав, що збій вплинув на його психічне здоров’я.

Він запропонував інвесторам “перестати керуватись Мамоном (гонитись за грошима)” і “прибрати всі негативні розмови з спільноти”, яку, як він поскаржився, було завалено негативними коментарями.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.