Патологія ниркових артерій: у Львові прооперували хлопчика з артеріальним тиском 240/160

Джерело: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр
6-річний Володимир зі Львівщини був госпіталізований до медзакладу обласного центру з артеріальним тиском 240/160. Причина – патологія ниркових артерій.
До лікарні хлопчик потрапив у важкому стані. Матір Володі розповіла, що її син був млявим та сонливим, відмовлявся від їжі і втрачав вагу. Лабораторні дослідження виявили у хлопчика високий рівень білка у сечі, критично високі показники креатиніну та сечовини.
“Коли ми виміряли тиск маленькому пацієнту, то не повірили власним очам: 240 на 160 при нормі 110/70. Це критичний рівень, який може спровокувати інсульт”, – розповів Роман Андруневич, керівник Клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки.
Фахівці запідозрили, що у маленького пацієнта вазоренальна гіпертензія – стійке підвищення артеріального тиску через порушення кровотоку у ниркових артеріях.
Аби уточнити діагноз, хлопчику зробили комп’ютерну томографію з контрастуванням. За допомогою цього дослідження у маленького Володі підтвердили важку патологію. Допомогти хлопчику могло лише хірургічне втручання.
“На початку лікування ниркові показники і тиск у Володі залишались високими. Щоб стабілізувати стан і підготувати його до операції, ми кілька тижнів проводили процедуру гемодіалізу”, – зазначив дитячий нефролог.
Операцію хлопчику провели медики дитячого центру спільно з фахівцями ЛНМУ ім. Данила Галицького та Львівської обласної клінічної лікарні.
“Ми зіткнулися з украй рідкісною патологією – вазоренальною гіпертензією на ґрунті перенесеного тромбозу лівої ниркової артерії та вродженої гіпоплазії правої ниркової артерії та правої нирки. У світовій літературі описані поодинокі подібні випадки. Ушкодження нирок потребувало проведення гемодіалізу. Завдяки налагодженій співпраці з фахівцями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вдалося провести чергову складну, ювелірну, рятівну операцію, реконструювати артерію та відновити ниркову функцію”, – розповів Ростислав Жук, головний трансплантолог Львівської області, доцент ЛНМУ ім. Данила Галицького.
Після операції Володимир почуває себе добре. Усі головні показники здоров’я нирок поступово нормалізуються. Артеріальний тиск приходить до норми. Вкрай важливо, що пацієнт уже не потребує гемодіалізу, та, відповідно, трансплантації нирки.
Роман Андруневич додав, що нерідко на початку хвороба протікає безсимптомно. Коли розвивається тромбоз, може виникати біль у попереку, підвищення артеріального тиску, що неможливо скоригувати лікарськими засобами, набряки кінцівок, зміни у сечовипусканні, аж до повної відмови нирок.
- У Львові хірурги – вперше в Україні – прооперували 4-річну дівчинку за допомогою робота Da Vinci. Аліні видалили пухлину наднирника.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.