Patriot, морські дрони та снаряди: Німеччина спорядила новий пакет озброєння Україні

Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
8 липня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив Patriot, радари, морські дрони та снаряди.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
До оновленого списку увійшли:
- зенітно-ракетну установку Patriot, ракети та запчастини до неї
- 2 самохідних радара TRML-4D
- 9000 снарядів до зенітних установок Gepard
- 10 безекіпажних катерів
- 55 тисяч снарядів калібром 155 мм
- 30 розвідувальних дронів Vector
- 10 броньованих автомобілів
- 20 мобільних глушилок дронів
- броньовану евакуаційну машину Bergepanzer 2
- 4 танка-розмінювача Wisent 1
- 40 терміналів супутникового зв’язку
- 2 пікапа
- 800 автоматів MK556
- 250 кулеметів MG5
- 10 снайперських гвинтівок HLR338
- 150 гвинтівок CR308
- патрони до стрілецької зброї, гранати до гранатометів та різне військове спорядження.
Військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
На військову допомогу Україні вже витрачено близько 5 мільярдів євро (2023 рік) і 1,6 мільярда євро (2022 рік). Ще 2,9 мільярда євро виділено в перші два роки війни на постачання в період з 2025 по 2028 рік.
З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військову підготовку в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро. Подальші витрати, які ми тут не будемо називати, пішли на лікування поранених українських військових.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.