Пентагон розробляє посилену систему захисту секретних даних після витоку документів – Politico

Джерело: Politico

Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.

Як повідомляється, нещодавно Пентагон поділився результатами комплексної перевірки в системі американської безпеки, розпочатої після витоку документів. Під час перевірки не було виявлено систематичних збоїв і необхідності в радикальній зміні способів захисту секретної інформації в Міноборони США.

Натомість завдяки перевірці все ж вдалося встановити ділянки, в яких Пентагону необхідно посилити заходи відповідальності, щоб запобігти майбутнім витокам. Зокрема, необхідно точніше відстежувати, хто має доступ до секретних документів, і де зберігається ця інформація.

При цьому Пентагон хоче бути впевненим, що всі співробітники, які володіють доступом до секретів, підписали актуальну угоду про нерозголошення.

Як розповіли у виданні, міністр оборони США Ллойд Остін вже розпорядився, щоб відповідальні особи Пентагону “підтвердили”, що їхні підлеглі, які мають постійний доступ до конфіденційних даних, дійсно його потребують.

Водночас Пентагон має на меті до кінця року створити централізовану систему, яка буде відслідковувати використання секретної інформації американськими державними органами.

“Ця перевірка продемонструвала, що переважна більшість співробітників Міністерства оборони, які мають доступ до секретної інформації, заслуговують довіри, і що всі компоненти відомства  розуміють необхідність у посиленні безпекових заходів”, − прокоментував Остін.

Співрозмовники видання наголосили, що американський нацгвардієць Джек Тейшейра, який влаштував масштабний витік секретів американської розвідки, поділившись ними з друзями в Інтернеті, мав законний допуск до секретних даних. Зважаючи на це, не зовсім зрозуміло, як запроваджені посилені процедури Пентагону могли б запобігти новому витоку за таким же сценарієм.

ДОВІДКОВО. У Twitter та Telegram з’явилися секретні документи із детальним описом планів США і НАТО щодо майбутнього контрнаступу України. Одразу ж після витоку Пентагон розпочав розслідування.

13 квітня ФБР затримало 21-річного Джека Тейшейру − військовослужбовця Національної гвардії США, за підозрою у причетності до витоку секретних даних Міністерства оборони США.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.