Перебронювати працівників відтепер можна без перерви у 72 години – Федоров
Джерело: Михайло Федоров/Telegram
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
Критичні підприємства можуть подавати заяви на бронювання з 22 січня до 1 березня 2025 року. Актуальне бронювання діє до 28 лютого 2025 року, але його можна скасувати достроково, щоб оформити нове без перерв.
Алгоритм на порталі Дія той самий:
- Зайдіть у кабінет громадянина та оберіть Подати заяву
- Вкажіть дані кандидатів для бронювання
- Підтвердьте, що зарплата працівника становить 20 000+
- Перевірте заяву та підпишіть
Окрім цього, підприємці мають оновити статус критичності до 28 лютого: подати пакет документів, що підтверджує відповідність критеріям, до відповідного державного органу — Мінекономіки, Мінагро, Міненерго, Мінцифри чи іншого.
Раніше стало відомо, що Україна планує надати громадянам, які перебувають за кордоном, можливість працевлаштування на оборонних підприємствах із бронюванням від мобілізації, повідомив міністр національної єдності Олексій Чернишов.
Додамо, на порталі “Дія” запустили нову послугу, яка дозволяє керівникам та уповноваженим представникам компаній скасовувати бронювання для працівників, що підлягають мобілізації.
- Портал “Дія” відновив функцію отримання дозволу на виконання будівельних робіт, а також можливість внести зміни до вже виданих документів.
- Український портал державних послуг “Дія” потрапив до списку найкращих винаходів світу за версією TIME за послугу “шлюб онлайн”.
- Верховна Рада призначила колишнього міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова на нову посаду в уряді. Відтепер він – віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.