Передавали ворогу локації української ППО: в Дніпрі викрили подружжя
Джерело: СБУ
В Дніпрі затримали подружжя російських агентів, які шпигували за українськими системами ППО та підпалювали об’єкти “Укрзалізниці”.
За даними слідства, жінка розвідувала місця розташування підрозділів ППО, зокрема бойові позиції зенітно-ракетних комплексів та радіолокаційних станцій українських військ. Потім вона знімала фото та відео об’єктів і позначала координати на картах.
Всю інформацію жінка передавала чоловіку, який пересилав дані ворогу.
Дніпрянин також займався підпалами, зокрема спалив релейну шафу на одній з головних ліній залізничного сполучення в регіоні.
За даними слідства, вони почали співпрацю з окупантами в червні цього року.

Фото: СБУ
Подружжя затримали й чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), а дії його дружини кваліфіковано за ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Чоловік загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна, а його спільниці – 8 років тюрми.
- На Донеччині затримано російського агента, який шпигував за українськими воїнами на Покровському напрямку.
- У Харкові затримано нещодавно мобілізованого до лав ЗСУ чоловіка, який співпрацював з окупантами та планував втекти до РФ.
- Служба безпеки затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка шпигувала за українськими військовими у трьох областях України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.