«Перемога РФ у війні в Україні означатиме нестабільність для всіх країн», – Байден

Джерело: Time

Президент США Джо Байден заявив, що Захід не повинен допустити програшу України, оскільки це означатиме нестабільність для всіх країн, що межують із російськими та білоруськими територіями.

“Якщо ми колись дозволимо Україні зазнати поразки (у російській війні – ред.), запам’ятайте мої слова, ви побачите, як Польща та всі ці країни вздовж фактичного кордону Росії, від Балкан та Білорусі, почнуть дестабілізувати ситуацію в регіонах”, – наголосив він.

Також американський лідер категорично відкинув тезу, що НАТО стоїть на шляху до війни з Росією, допомагаючи Україні.

“Ми будемо на слизькому шляху до війни, якщо ми нічого не зробимо для України”, – наголосив Байден.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.