«Тиск з боку Telegram-каналів»: ІМІ та «ДМ» готують заяву до правоохоронних органів
Джерело: “Детектор медіа”
Анонімні Telegram-канали розповсюджують фейки про те, що “Детектор медіа” та Інститут масової інформації “спонсорують війну” і “платять рублями” російським сервісам. Своєю чергою, організації відкидають ці звинувачення та заявляють про тиск і перешкоджання журналістській діяльності.
Як розповіли у виданні, “кампанія очорнення” “ДМ” та ІМІ розпочалася з допису одного з фігурантів викривального дослідження Інституту масової інформації – анонімного Telegram-каналу “Батальйон “Монако”” (більше як 1 млн підписників) і розійшлася іншими анонімними Telegram-каналами, серед яких “Доброго вечора, ми з України” (більш ніж 0,5 млн), “Джокер” (160 тис.), а також її активно поширювала “Труха” (понад 2,5 млн підписників) і її регіональна мережа Telegram-каналів”.
За словами журналістів, ці канали поширюють фейк про те, що ніби “ДМ” “платить рублями” російським сервісам і “спонсорує війну”.
“При цьому чомусь використовують скриншот дослідження ІМІ про фейки та маніпуляції анонімних телеграм-каналів і помийок, що заробляють джинсою, рекламою азартних ігор і маніпулюють чутливими темами, як-от загрозою російських обстрілів”, – йдеться в матеріалі.
Згодом канал “Батальйон “Монако” опублікував “опитування”, в якому респондентам пропонувалося обрати спосіб “розправи” з “ДМ” та ІМІ, тоді як деякі анонімні коментатори пропонували ліквідувати ці організації, спалити їхні офіси тощо.
Водночас, як зауважили в ЗМІ, частина коментаторів стає на бік організацій та звинувачує Telegram-канал в наклепі.
Насправді ж, як розповіли журналісти, у своїх дослідженнях ІМІ використовував безкоштовний варіант сервісу TGStat, створеного росіянами, як допоміжний інструмент для аналізу. Ці дані використовувалися лише для визначення рейтингу Telegram-каналів в українському сегменті.
“ДМ” та ІМІ неодноразово публікували викривальні матеріали про роботу анонімних Telegram-каналів. Вони вбачають у розгорнутій кампанії цькування реакцію на їхню критику.
Організації анонсували підготовку заяви до правоохоронних органів. Окрім того, вони звертаються до президента України із закликом взяти на контроль справу розслідування тиску та залякування на адресу незалежних медіа.
“Ми звертаємося до Президента як до гаранта дотримання конституційних прав і свобод за ч. 1 ст. 102 Конституції України із закликом взяти на контроль справу розслідування тиску та залякування на адресу незалежних медіа, зареєстрованих згідно із законом”, – йдеться у повідомленні.
- Співзасновник Monobank Олег Гороховський спростував повідомлення, яке опублікував Telegram-канал “Труха Днепр”, про блокування банківських карток для військовозобов’язаних.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.