Перетин кордону для військовозобов’язаних від 17 липня: деталі

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Від сьогодні, 17 липня, змінилися правила перетину кордону України для військовозобов’язаних.

Відтак, згідно з 17 пунктом постанови Кабінету Міністрів № 560 від 16 травня 2024 року, для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова (документ також можна пред’явити в електронному форматі разом з паспортом).

У випадку відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовляють у перетині кордону на виїзд з України.

Також підставою для відмови на виїзд є наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. 

Особи, які мають відстрочку від мобілізації, повинні мати при собі:

  • військово-обліковий документ, у якому зазначено право на відстрочку або виключення з обліку через стан здоров’я;
  • якщо інформація про відстрочку або виключення міститься в іншому документі, його слід показати ДПСУ – у спеціальній довідці, оформленій згідно з додатком 6 порядку призову громадян.

 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.