Перша леді Зеленська відвідала Український центр для переселенців

Джерело: перша леді України Олена Зеленська.

Перша леді України Олена Зеленська у Вільнюсі відвідала Український центр. У перші тижні російського повномасштабного вторгнення вона попросила створити такий осередок для українців, що швидко втілили у Литві.

“Український центр у Литві. Пам’ятаю, як більше року тому, в перші тижні російського вторгнення, написала листа першій леді Литви Діані Наусєдєнє із пропозицією створити такий осередок для українських вимушених переселенців, і як швидко втілила це моя колега”, – зазначила Зеленська.

Фото: Олена Зеленська

У такий спосіб з’явився спільний проєкт для прихистку українських переселенців. Зеленська наголосила, що вони отримали від дітей Центру саморобні подарунки-обереги.

“Тепер зустрічаємо тут перших леді та джентльменів світу, які з’їхалися в ці дні до Вільнюса. Усі вони у своїх країнах допомагають нашим співвітчизникам, тож так приємно подарувати друзям теплу зустріч у відповідь”, – наголосила дружина президента.

Зеленська подякувала Литві за прихисток наших громадян.

Фото: Олена Зеленська

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.