Перші 13 захисників вирушили до шпиталю Берліна для встановлення інноваційних протезів

Джерело: мер Києва Віталій Кличко

Сьогодні, 18 квітня, перші 13 українських військовослужбовців, які зазнали ампутаційних поранень, вирушили до військового шпиталю Німеччини для встановлення сучасних інноваційних протезів. 

Разом з воїнами поїхали шість київських техніків-протезистів, які навчатимуться в Німеччині, а опісля працюватимуть у новому Центрі протезування військових в Києві. Його створять спільно з німецькими фахівцями на базі міської лікарні №12. 

Загалом в березні, під час візиту до столиці, німецькі фахівці заявили про готовність протезувати у Берліні 60 українських захисників.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.