Першокласники Києва не розуміють 40% почутого на уроках, бо майже не знають української

Джерело: засновник ГО “Спільномова” Андрій Ковальов

Першокласники у столичних школах не розуміють 40% почутого на уроках через недостатнє знання української мови.

Від січня 2024 року “Спільномова” впровадила у школах столиці нову методику, яка не просто вимірює словниковий запас учнів, а й розуміння почутого школярами 1-2 класів.

“Розуміння почутого є однією з основних компетентностей для початкової школи, від цього залежить ефективність навчання вцілому”, – зазначив Андрій Ковальов.

За його словами, попередні дослідження, які у тестовому режимі проводили у садочках у листопаді-грудні 2023 року, засвідчили, що 85% 5-річних дітей Києва знають українську мову на недостатньому рівні.

Результати вимірювань у школах продемонстрували, що у середньому діти в 1 класі не розуміють 40% почутого від модератора, 65% (2/3) всіх дітей не розуміють понад 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють понад 75% почутого.

“Ми припускаємо (і цю гіпотезу ще треба буде підтвердити вимірюваннями), що така ситуація з (не)розумінням почутого на уроках значною мірою є причиною низьких результатів українських учнів в PISA-2022 (41% 15-річних підлітків не опанували читання з розумінням на базовому рівні)”, – зауважив Ковальов.

Він додав, що “Спільномова” продовжує вимірювання мовного середовища в садочках та школах Києва, а все більше закладів освіти (приватних та комунальних) ініціюють такі вимірювання у себе.

“Результати таких вимірювань є досить шокуючими для більшості батьків, і з них (вимірювань) починаються зміни мовного середовища в закладі освіти на краще”, – резюмував Ковальов.

Американська розвідка повідомила, що Росія посилила дезінформаційні операції щодо Президента України Володимира Зеленського з метою поставити під сумнів його легітимність.

Фінляндія планує внести зміни до законодавства, щоб дозволити тисячам резервістів патрулювати кордон з Росією у разі раптової хвилі мігрантів. 

За останніми даними, життя прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, у якого кілька разів вистрелили 15 травня, більше не під загрозою

Аналітики ISW повідомили, що темп російських наступальних операцій продовжує знижуватись другу добу поспіль.

В Україні триває 813-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати армії РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 488 тисяч осіб.