«Нічого російського не хочу»: як жінка з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову

Джерело: Ірина Вінніченко в коментарі “Радіо Свобода”

Ірина Вінніченко з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову. Для практики жінка доєдналась до мовного клубу і вже півтора роки розмовляє українською.

“70 років я говорила російською. Коли я побачила, яка наша країна могутня, сильна – я відчула себе українкою. Я відчула себе частинкою цієї країни великої. А оця от (Росія – ред.) стала мені такою огидною: ці люди, їхня “культура”, яка зробила із них таких жорстоких, огидних людей. І “этот язык” – він мені огидний став”, – поділилася жінка.

Для практики мови Ірина приєдналася до розмовного клубу у хабі “Little Mariupol”, який з’явився навесні 2022 року для всіх охочих почати говорити українською.

На запитання журналістки, чи притісняють російську мову в Україні (наратив, який поширює РФ), Ірина відповіла “ні”.

“Як можна говорити, що російську мову притісняють…Колись знайшла таку статистику, що у нас в Дніпрі, на наше мільйонне місто було дві українські школи”, – розповіла жінка.

Зазначається, що вже півтора роки Ірина розмовляє українською, щотижня відвідує розмовний клуб і багато читає українською, зокрема про історію України.

“Я не розумію як можна виправдовувати те, що люди кажуть: “Та мені тяжко, я ж все життя говорю російською. Я б говорив українською, але мені так зручніше”, – наголосила жінка.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.