Першу виготовлену в Україні машину для розмінування передали саперам

Джерело: Міністерство економіки України

Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.

Компанія “А3Tech-Україна” з Хмельниччини отримала сертифікат відповідності для хорватської важкої машини для розмінування MV-10. Військові вже отримали перший екземпляр. Наразі “А3Tech-Україна” має замовлення на виготовлення восьми таких машин.

Компанія виробляє до 40% компонентів MV-10 і планує до кінця року збільшити цей показник до 100%. Крім того, до проєкту з виготовлення цих машин залучено ще два українських підприємства, які виготовляють частини комплектуючих для машин і тралів для їхнього перевезення.

Наразі “A3Tech-Україна” здатна щорічно виробляти до 60 машин MV-10.

Україна налічує 17 таких машин. Їх активно використовують у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

Станом на кінець травня, MV-10 вже допомогли очистити 850 гектарів землі та ліквідувати понад 4 500 мін, касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.

Довідка: DOK-ING MV-10 є важкою машиною для розмінування, обладнаною двома робочими комплектами: ланцюговим механізмом та фрезою. Вона здатна витримувати підрив протитанкової міни і призначена для очищення територій від різних типів мін та вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м² площі за годину і працювати як на рівнинних поверхнях, так і на схилах.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.