Перший конвой військ ПВК «Вагнер» прибув на раніше покинуту військову базу в Білорусі, і ще щонайменше 2 в дорозі – CNN
Джерело: CNN
CNN проаналізували супутникові зображення і відео в соціальних мережах та виявили, що перший конвой військ ПВК “Вагнер” прибув на раніше покинуту військову базу в Білорусі і до неї прямують ще щонайменше два конвої.
Супутникові знімки Planet Labs показують, що перший конвой прибув на білоруську військову базу близько 11:00 ранку за місцевим часом у понеділок, 17 липня. Колона простягається від бази до з’їзду з шосе.
Менш ніж через годину додатковий супутниковий знімок Airbus показує весь конвой, припаркований біля бази.
CNN змогли підтвердити, що прибулі машини були військами “Вагнер”, тому що кілька машин на супутникових знімках Airbus збігаються з тими, які видно на відео, опублікованих в соціальних мережах, де показано колону з прапорами “Вагнер”, яка зупинилася на шосе.
На відео можна помітити тракторні причепи, вантажівки, великі платформи з бульдозерами, самоскиди, а також пасажирські мікроавтобуси та десятки інших вантажівок, легкових автомобілів цивільного типу. Загалом CNN ідентифікувала 115 нових транспортних засобів на базі, яких не було на минулих супутникових знімках.
Аналіз CNN відео показав, що ще дві колони, також з автомобілями під прапорами “Вагнер”, зупинилися у двох місцях уздовж великої російської траси, що простягається на захід у бік Білорусі.
Одна колона містить щонайменше 109 одиниць техніки, а інша – 96 одиниць. Обидві мають десятки цивільних автомобілів і вантажівок, мікроавтобусів, автобусів, великих тракторних причепів, а також великих вантажівок військового типу.
Місцеперебування ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина залишається невідомим.
- На територію Центрально-Африканської Республіки на ротацію прибули кілька сотень бойовиків ПВК “Вагнер”.
- За даними розвідки Сполученого Королівства, вище керівництво Росії, ймовірно, готове підтримати бажання ПВК “Вагнер” зберегти широку присутність бойовиків в Африці.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.