Перший танкер відмовився доправити нафту Urals на підсанкційний індійський НПЗ

Джерело: Reuters

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

Вперше після запровадження обмежень на НПЗ не доправили партію сирої російської нафти Urals. Танкер Omni, який віз близько 700 тисяч барелів, прибув до порту Вадінар у штаті Гуджарат, що належить компанії Nayara Energy (49,13% акцій якої має “Роснафта”), ще 18 липня – коли ЄС оголосив 18-й пакет санкцій. Втім, замість розвантаження судно нині стоїть на якорі біля порту Мундра в сусідньому штаті Пенджаб, повідомляє Reuters із посиланням на дані LSEG, Kpler і чотирьох джерел в індустрії.

Пункт призначення змінили з Вадінара на Мундру 23 липня.

Партію Urals, яку мав доставити танкер Omni, зрештою перепродали нафтопереробному заводу HPCL-Mittal Energy у Мундрі, стверджують джерела.

НПЗ Nayara Energy у Вадінарі має потужність переробки 400 тисяч барелів на добу й володіє однією з найбільших мереж АЗС в Індії – майже 7 тисяч точок. Спільно з іншими приватними індійськими компаніями завод є серед провідних покупців російської нафти у світі. Згідно з оцінками Kpler, з початку року Nayara імпортувала 51 млн барелів Urals (17,6% загальних морських постачань цього сорту).

  • Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
  • Купівля російської нафти індійськими нафтопереробниками постраждала після санкцій Вашингтона у січні, націлених на ланцюг поставок нафти в Росію, що призвело до різкого зростання ставок танкерних фрахтів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії уникали санкційних суден.
  • Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.