Петр Павел пояснив заклик до «реалістичних сценаріїв» закінчення війни

Джерело: ČTK

Президент Чехії Петр Павел прокоментував обурення МЗС України стосовно його зауваження щодо “реалістичних сценаріїв” завершення війни і що Росія може зберегти тимчасовий контроль над деякими окупованими раніше українськими територіями.

Павел попередив, що сподівання на швидке закінчення війни однозначним успіхом України може виявитися дуже небезпечним для всіх. Тому питання слід розглядати у межах того, що є реальним.

Глава Чехії додав, що не говорив “нічого такого, чого не говорив уже давно”, нагадавши, як на минулорічній Мюнхенській конференції “застерігав від нереалістичних очікувань”.

Я ніколи не ставив під сумнів підтримку України у відновленні територіальної цілісності. Проте зараз потрібно бути реалістичними щодо часового горизонту і ціни досягнення цієї мети, – зазначив Павел. – Перемога над Росією в Україні ціною знищення половини українського населення, напевно, не є перемогою, – додав він.

Нагадаємо, Петр Павел, колишній генерал НАТО, котрий активно виступає на підтримку України, зауважив, що Київ має погодитися з тим, що деякі території можуть залишатися під контролем Росії, принаймні “тимчасово”.

З огляду на те, що дружні до Росії популістські лідери, такі як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, підривають європейську єдність, а втома від 19 місяців війни “зростає повсюди”, Україні потрібно буде бути реалістом щодо своїх перспектив повернення території, окупованої Росією, – заявив пан Павло. – Найімовірнішим результатом війни – буде те, що частина української території тимчасово опиниться під російською окупацією.

Павел прогнозує, що ситуація може затягнутися на роки, і кінець війни, ймовірно, буде десь посередині, без поразки жодної зі сторін.

Тоді МЗС опублікувало заяву, що виведення російських окупаційних військ з суверенної території України в межах її міжнародно визнаних кордонів “є одним з обовʼязкових пунктів Формули миру Президента України Володимира Зеленського”.

Додамо, президент Володимир Зеленський представить “план перемоги” для України під час свого візиту до Сполучених Штатів. Цей план передбачає продовження військової операції Збройних сил України в Курській області та отримання новітніх видів озброєнь від західних партнерів, заявляють журналісти.

За інформацією, у плані також передбачені гарантії безпеки для України з боку західних країн, подібні до пакту про взаємну оборону при вступі до НАТО, а також міжнародна фінансова підтримка для української економіки.

Зеленський вирушив на Генеральну Асамблею ООН у Нью-Йорку, а потім відвідає Вашингтон для зустрічі з президентом США Джо Байденом. Метою візиту є заручитися підтримкою для плану, який має змусити Росію розпочати переговори з Україною.

The Times повідомляє, що серед вимог Зеленського — отримання гарантій безпеки, щоб уникнути тиску на Україну для укладення невигідної мирної угоди в майбутньому. Також він закликав до негайної підтримки з боку Байдена та інших західних лідерів, щоб Україна могла вийти на переговори з позиції сили до кінця року.

Основні пункти плану, за даними журналістів, включають:

  • гарантії безпеки від Заходу, схожі на пакт про взаємну оборону;
  • продовження операцій ЗСУ в Курській області для отримання стратегічної переваги;
  • запит на сучасні види озброєння;
  • міжнародну фінансову допомогу для відновлення економіки України.

Згодом стало відомо, що союзники України на Заході намагаються знизити очікування щодо плану перемоги, який Президент Володимир Зеленський представить у США.

Японські винищувачі вперше задіяли інфрачервоні засоби протидії під час перехоплення російського літака Іл-38, який порушив повітряний простір країни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 137 бойових зіткнень.

Президент Чехії Петр Павел прокоментував обурення МЗС України стосовно його зауваження щодо “реалістичних сценаріїв” завершення війни і що Росія може зберегти тимчасовий контроль над деякими окупованими раніше українськими територіями.

Експерт німецького видання Bild щодо аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зауважив, що один з проросійських каналів опублікував фотографії російських військових із китайським бронеавтомобілем ZFB-05.

Більшість українських військовослужбовців – це люди, які й до повномасштабної війни займали активну громадянську позицію….