Петиція про скасування виплати ₴1000 українцям набрала необхідну кількість підписів
Джерело: вебсайт Президента України
Петиція до Президента України з закликом скасувати інціативу про виплату 1000 гривень українцям набрала необхідні 25 000 підписів. Тепер її повинен розглянути Володимир Зеленський.
Петиція автора Романа Стана створена 14 листопада станом на 29 листопада набрала понад 25 000 підписів.
Автор петиції проаналізував бюджет України на 2024 рік та зауважив, що граничний дефіцит у ньому на рівні 1,78 трильйона гривень, тоді як витрати становлять 3,7 трильйона гривень.
“Тобто фактично майже половина бюджету дефіцитна і фінансується за кошти міжнародних партнерів (переважно на кредитній основі)”, – зауважив Роман Стан.
Взяв до уваги автор і необхідність більшого фінансування українських захисників, з яким і так виникають проблеми.
Він також наголосив, що у бюджеті країни на наступний, 2025 рік, також значна частина дисбалансів.
“У суспільства формується бачення того, що Державний бюджет потребує додаткових ресурсів, то ж будь-які додаткові видатки викликають нерозуміння та дисонанс”, – вважає автор.
Відтак, зважаючи на такі обставини, Роман Стан закликав відмовитись від програми виплати по 1000 гривень українцям, яка, за його словами, має низку недоліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисячу Зеленського» дозволять перетворити на дрони та РЕБи для війська — Свириденко
При цьому автор петиції погоджується, що є категорія українців, яким дійсно потрібні додаткові кошти від держави, зокрема у зимовий період. Це пенсіонери, малозабезпечені родини, багатодітні родини, вимушені переселенці тощо.
Автор вважає, що виплата 1000 гривень суттєво не вплине на бюджет родин з середнім достатком, відтак якщо уряд не готовий повністю відмовитись від своєї ініціативи, то краще виплатити кошти лише тим, хто цього потребує, адже таким чином вони зможуть отримати більшу суму.
- Народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.