Під час наступу РФ покладається на підрозділи «Шторм-Z» – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники зауважили, що під час локальних наступальних операцій в основному РФ покладається на підрозділи “Шторм -Z”.
За даними фахівців, ці підрозділи, з чисельністю роти, імовірно були введені на службу у 2022 році. Можливо, що спершу Росія хотіла зробити ці підрозділи відносно елітними, які б перехоплювали тактичну ініціативу окупантів.
Проте принаймні з весни 2023 року “Шторм -Z” фактично перетворився на штрафні батальйони, укомплектовані засудженими та регулярними військами на дисциплінарних стягненнях.
Кілька облікових записів свідчать про те, що підрозділи мають найнижчий пріоритет для матеріально-технічної та медичної підтримки, хоча неодноразово отримують наказ йти в атаку.
“Російські війська часто вели ефективну оборону. Однак наявність “Шторм -Z” підкреслює надзвичайні труднощі, які відчуває Росія у створенні бойової піхоти, здатної проводити ефективні наступальні операції”, – наголосили фахівці.
- ЗС РФ не припиняють штурми в районі Авдіївки (Донеччина). Водночас російські військові мають величезні втрати серед особового складу та техніки.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.