Під час нічної атаки на Одещину Румунія підняла в небо винищувачі F-16

Джерело: пресслужба румунського Міністерства національної оборони

У ніч з 9 на 10 лютого під час російської атаки дронами на Одеську область Румунія підняла в небо винищувачі F-16.

“Літаки F-16 ВПС Туреччини з 86-ї авіабази у Фетешті були підняті близько 01.15 для виконання розвідувальних завдань національного повітряного простору в цій ситуації”, – повідомили в Міністерстві національної оборони країни.

Також відомо, що в декількох повітах була оголошена повітряна тривога.

Зокрема, в повітах Тулча і Галац, які межують з Одеською областю, Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій Румунії оголосила тривогу. 

Для повіту Тулча тривога розпочалась о 00:26, а для Галац о 00:48.  Для цих двох округів тривога закінчилася близько 02:50.

Пізніше, о 05:00 у результаті повторних атак РФ в повітах Тулча та Галац знову оголосили повітряну тривогу, яка тривала до 06:20.

“Міністерство національної оборони рішуче засуджує напади, здійснені Російською Федерацією на окремі об’єкти та елементи цивільної інфраструктури в українських портах на Дунаї. Ці напади є невиправданими та серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права”, – зазначили в міністерстві.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.