Під час обстрілу Харківщини окупанти знищили два потужні генератори помпової станції

Джерело: Суспільне

Глава Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу повідомив, що внаслідок обстрілу Вовчанська 22 листопада окупанти знищили два потужні генератори на станції каналізаційної системи.

За словами Синєгубова, ці генератори мали б забезпечувати живлення станції у випадку відключення електроенергії.

Водночас, додав очільник регіону, на такі випадки ОВА має запас генераторів.

“Цей обстріл – не перший, майже не вплинув на роботу станції, однак там є істотні пошкодження. Запас генераторів на випадок руйнувань є на базі. Велику частину з них нам забезпечили ЮНІСЕФ та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Це десятки, сотні кіловат від генераторів, які є мобільними, у разі необхідності підрозділи ДСНС можуть оперативно доставити їх”, – пояснив Синєгубов.

Він також повідомив, що до ймовірних відімкнень електроенергії готові соціальні, медичні та критичні заклади Харківщини: вони на 100% забезпечені генераторами.

Щодо шкіл, то вони забезпечені вибірково.

“Школи – деякі забезпечені, деякі ні, але відсоток забезпечення по школах є досить високим. Вцілілі школи мінімально опалюються, щоб зберегти будівлю. Частково зруйновані – недоцільно”, – зазначив Синєгубов.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.