Під час обстрілу Одеси постраждала будівля консульства Греції – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Президент Володимир Зеленський зазначив, що досі триває ліквідація наслідків удару росіян по Одесі. Він наголосив, що ворог запустив 19 ракет різних типів – абсолютно спеціально, щоб їх було складніше збити, аби завдати більше руйнувань.

Цієї ночі в Одесі одна людина загинула. Мої співчуття рідним і близьким. 20 людей травмовані, і серед них четверо дітей. 11 років, 12 років, двоє 17-річних. Усім надається необхідна допомога. І я дякую кожному й кожній, хто з Одесою, — мовиться у відеозверненні.

Глава держави закликав не допустити звикання до терористичних атак. Та додав, що мішенню всіх цих ракет є не просто міста, села чи люди, натомість їхня мішень – це “людяність та основи всієї нашої європейської культури”.

Цієї ночі російська ракета Х-22 влучила у вівтар Свято-Преображенського собору Одеси. Зеленський зауважив, що це один із найцінніших соборів України. Та нагадав, що у 1936 році його розграбували та знищили більшовики, вже у незалежній Україні собор був відновлений. Тоді як знову терористи намагаються його знищити.

Він повідомив, що загалом лише цієї ночі в Одесі майже 50 будинків були пошкоджені, з них 25 – памʼятки архітектури. Зокрема світова спадщина, яку взяла під свій захист ЮНЕСКО.

Окрім цього, постраждала й будівля консульства Греції, що вже є другою будівлею консульської установи в Одесі, яку зачепив російський терор.

Три дні тому через іншу таку атаку була пошкоджена будівля консульства Китаю. 20 липня речник МЗС Китаю підтвердив, що будівлю консульства КНР в Одесі “зачепило” в результаті нічного ракетного обстрілу росіянами.

У ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси. Одеська міська рада після консультацій з фахівцями МКІП працює над документуванням воєнних злочинів РФ.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.