Під час прямого етеру телемарафону вимкнулось світло
Джерело: телемарафон “Єдині новини”
Сьогодні, 4 червня, під час прямого етеру телемарафону “Єдині новини” у студії вимкнулось світло.
Під час прямого етеру ведучі розповідали новини, як раптом, в студії зникла електроенергія – ведучі опинилися в темряві.
“У нас гасне світло, ось в таких реаліях ми живемо”, – сказала ведуча.
Зокрема співведучий зауважив, що на Київщині та в Києві діють відключення електроенергії.
Додамо, що сьогодні вдень в “Укренерго” повідомили про запровадження аварійних відключень електроенергії у семи областях України та Києві.
Попри неодноразові вимоги “Укренерго” до обленерго дотримуватися доведених до областей лімітів, споживання в Донецькій, Житомирській, Миколаївській, м.Києві та Київській, Кіровоградській, Харківській, Хмельницькій областях продовжило зростати.
Коли споживання значно перевищило ліміти, “Укренерго” вимушено застосувало з 14:25 аварійні відключення, а з 14:50 – спеціальні графіки аварійних відключень для побутових та промислових споживачів в цих регіонах. Можливі перерви в енергопостачанні об’єктів критичної інфраструктури.
Ці види обмежень будуть діяти до того часу, поки рівень споживання в областях не повернеться в межі лімітів. Тоді обленерго зможуть повернутися до планових графіків обмежень.
В “Укренерго” нагадали, що вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак Росії на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.
- У НЕК “Укренерго” повідомили, що 5 червня графіки погодинних відключень електроенергії діятимуть протягом всієї доби у всіх регіонах. Також не виключається застосування аварійних відключень у разі перевищення лімітів.
- Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
- Міністерству енергетики та “Укренерго” надано доручення розробити проєкт відповідної урядової постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів.
- Міненерго України порадило підприємствам забезпечити себе резервною генерацією та сонячними панелями для самозабезпечення електроенергією, заявив заступник міністра енергетики Микола Колесник.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.