Під час розкопок під Нотр-Дамом виявили труну поета доби Відродження

Джерело: France Info

Вчені Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції, які проводили розкопки упродовж останніх п’яти років після пожежі у Соборі Паризької Богоматері, в одній із трун ідентифікували тіло французького поета доби Відродження Жоашена дю Белле.

Фото: соцмережі

“Археологічні відкриття значно оновили наші знання про Нотр-Дам та історію острова Сіти. Вони документують 2000 років безперервної історії”, – написав під світлинами розкопок Національний інститут.

Фото: соцмережі

“Анонім помер у віці від 30 до 40 років від хронічного туберкульозного менінгіту в XVI столітті, тобто у віці, який рідко зустрічається серед поховань важливих осіб у соборі”, – розповів журналістам професор антропобіології Тулузького університету Ерік Крубезі.

Аналізи, проведені в Інституті судово-медичної експертизи у Тулузі, розповіли більше про цього невідомого чоловіка. Зокрема, він мав деформацію куприкової кістки, що вказує на те, що він багато їздив верхи, а розпиляний череп і перелом грудини свідчать про те, що він зазнав розтину перед бальзамуванням.

Фото: соцмережі

Як розповіли у виданні, Дю Белле помер у Парижі в 1560 році у віці 37 років. Один із дядьків поета був кардиналом та колишнім єпископом Парижа, тому родина могла дозволити собі поховання в Нотр-Дам. Але у 1758 році під час пошукових робіт його труну не знайшли.

Два антропоморфні свинцеві саркофаги під Нотр-Дамом археологи виявили ще у 2022 році. Один із них мав епітафію та був швидко ідентифікований як саркофаг каноніка Антуана де Ла Порта. Але особистість другої людини досі залишалася загадкою.

Довідка. Жоашен дю Белле народився в Анжу близько 1522 року, був одним із засновників Плеяди – групи поетів та літературного руху. Серед українських митців, які перекладали твори Жоашена дю Белле, такі корифеї, як Микола Зеров, Василь Мисик, Микола Терещенко та Дмитро Павличко.

  • Археологи знайшли дитячі ескізи боїв гладіаторів, нанесені вугіллям на стінах одного з будинків у давньоримському місті Помпеї.

НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.

Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.

Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.

Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.