Під час відступу з Авдіївки в полон могли потрапити 850-1000 воїнів, – NYT

Джерело: The New York Times

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.

Західні офіційні особи зазначили, що ці цифри, ймовірно, правильні. Проте точні оцінки того, скільки українців потрапили в полон або пропали безвісти, не відомі й точний підрахунок може бути можливим лише коли українці війська зміцнять нові оборонні лінії за межами міста. 

Також американські офіційні особи зазначають, що відступ з Авдіївки не є суттєвою стратегічною невдачею, стверджуючи, що російські війська навряд чи зможуть продовжити наступний великий наступ.

Проте, останніми днями американські офіційні особи заявили, що бойовий дух серед українських військ погіршився після невдалого контрнаступу минулого року та зміни Головнокомандувача ЗСУ.

Також у NYT зазначають, що коли українські сили почали відступати, то деякі підрозділи через проблеми зі зв’язком не були повідомленні про відступ, що призвело до захоплення українських військових. Солдати, опитані NYT, припустили, що деякі підрозділи відступили раніше, ніж інші помітили відступ.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.