Під контролем України вже 74 населених пункти Курщини – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Телеграм

Надвечір 13 серпня Президент Володимир Зеленський провів розмову з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським щодо операції Сил оборони у Курській області РФ. Генерал доповів, що станом на сьогодні під контролем української армії перебуває 74 населених пункти Курщини.

Постійно на зв’язку з Головкомом Олександром Сирським: доповіді щодо фронту та нашої операції в Курській області. Попри складні, інтенсивні бої, просування наших сил на Курщині триває, обмінний фонд для нашої держави поповнюється. Під контролем України – 74 населені пункти. Там проводять перевірки та стабілізаційні заходи. Продовжується розробка гуманітарних рішень для цих територій.

Зеленський висловив вдячність воїнам за героїчну службу.

Також додав, що нині триває підготовка до наступних кроків.

Додамо, 12 серпня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ, на якій серед головного – заслухав доповідь Головкома Олександра Сирського про ситуацію у Курській області, тим самим офіційно підтвердив, що ЗСУ проводять наступ на території РФ.

Раніше The Economist зауважив, що шестиденна операція України в Росії просувалася швидше, ніж багато хто осмілювався навіть подумати. Напад, оповитий таємницею, застав Кремль зненацька. Близько 76 000 місцевих жителів втекли, а російська влада оголосила там надзвичайний стан.

Українська влада та військові, як і раніше, не називають мети операції ЗСУ в Курській області. Але якщо одна з них – відтягнути російські війська з тих ділянок фронту, де обороні зараз доводиться нелегко, результат поки що неоднозначний. На найскладнішому для ЗСУ напрямку, Донецькому, наступ російської армії триває. Але, схоже, деякі підрозділи РФ таки перекинула під Курськ із Харківської області.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.